Kalendář akcí

                                       Přehledný kalendář akcí z celé ČR nejdete zde: https://www.skodanekoupit.cz/akce

Tučně označené akce pořádá Slovácký Veteran Car Club Uherské Hradiště

27. květen 2023 - Výstava stabilních motorů Napajedla

V sobotu 27. května zaplní nádvoří Nového Kláštera historické motory Slavia!

V čase 11-16:00 můžete sledovat startování historických motorů, prohlédnout si veterány a další historickou techniku - třeba parní stříkačku od dobrovolných hasičů z Kvítkovic.

Ve stálé expozici Muzea Napajedla "Slavia, příběh továrny" se budou každou celou hodinu konat komentované prohlídky (začátek ve 12:00, 13:00, 14:00, 15:00).

Co bude k vidění: historické motory Slavia (včetně stabilních), parní motocykl, elektrický kočár, dřevěný autobus Tatra z 20. let, historické automobily (např. Tatra, Aero, Fiat, Simca, Škoda...) motocykly, závodní monopost Jawa Minor, šrotovník Slavia, hasičská parní stříkačka a další.

28. květen 2023 - Bzenecká auto-moto-burza 

od 7:00 hodin Zámecký park Bzenec (směr Těmice)

ZRUŠENO! 3.-4. červen 2023 - Brno Revival - festival rychlosti mezi pavilony

Brno Revival zrušen!

Vážení příznivci historických vozidel,
Revival je pro nás srdeční záležitost a jen neradi jej opouštíme, ale podmínky pro jeho pořádání na brněnském výstavišti jsou v současné době natolik omezující, že si nedovedeme představit jak akci bezpečně a kvalitně uspořádat. Rádi bychom věřili, že do příštích let se něco změní, ale vzhledem k plánovaným úpravám areálu výstaviště je spíš nepravděpodobné, že by se Revival znovu mohl konat tak, jak pro nás všechny má smysl – jako plnohodnotná přehlídka historických vozidel s jízdami na bezpečné a kvalitní trati.
Ing. Karel Kupka, předseda ČAMS

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

První víkend v červnu se bude konat dnes již tradiční akce Brno Revival • festival rychlosti mezi pavilony. Po čtyřech letech se na trati uprostřed veletržního areálu opět objeví plno unikátních závodních strojů se zajímavou historií.

Automobily jsou vypsány od dvacátých let až po rok 1990. Podobně to bude i v motocyklech, které jsou do roku 1978.

V pavilonu A se budou prezentovat kluby, firmy a výtvarníci. Pro majitele historických vozidel do roku výroby 1990 bude připraveno parkování uvnitř areálu.
Brno Revival je hlavně předvedení muzeálních exponátů v plné parádě po uzavřené trati. Návštěvníci uvidí, uslyší a ucítí automobily a motocykly, které jinak většinou stojí jen vystaveny v muzeích. Tak se nezapomeňte přihlásit, ať jste součástí motoristického svátku i letos! 

4. červen 2023 - Sraz veteránů v KovoZOO

Sraz a výstava historických vozidel v KOVOZOO Staré Město. Již 4. ročník akce pro všechny milovníky veteránů, retro a také KovoZOO. Členové klubu VCCUH mají na starost parkování a pohyb vozidel po areálu , občerstvení je zajištěno ve vagonu, bohatý doprovodný program - parní vláček, válečný letou Spitfire, Dakarská Tatra.

10. červen 2023 - Oficiální sraz Moskvič klubu

Ahoj kamarádi, u příležitosti konání srazu Moskvič klubu České republiky si vás tímto dovoluji pozvat na přátelské pokecání v sobotu 10.6 2023 do autokempu Dolina Vrbno pod Pradědem.Rádi vás opět uvidíme.Budeme rádi když se přidáte do kolony na spanilou jízdu.Součástí spanilé jízdy bude i oběd v hodnotě 150,- na oběd je vývar a svíčková+pití. V případě zájmu o oběd mi prosím dejte vědět kolik obědů mám objednat nejpozději do 6.6 2023 za organizační tým Moskvič klubu Svaťa Matyšek tel.603487348.

18. červen 2023 - Cílová jízda Kyjov - Koryčany

Klubová cílová jízda se startem v Uherském Ostrohu, odjezd směrem na Kyjov a Koryčany. Program atrasa budou ještě upřesněny.

24. červen 2023 - Veteranfest Slavkov u Brna

KDY MŮŽU DO PARKU PŘIJET?

Vjezd do parku bude umožněn již v pátek 23. června v čase od 17.00 do 20.00 severní branou u zámku (viz. mapa).

V sobotu se pak brána pro historická auta otevírá v čase od 6:00 do 11:00. Pokud přijedete po tomto čase nebudete již zařazeni do odborné soutěže technické komise.

V SOBOTU AUTA NAJÍŽDĚJÍ BRANOU U GOLFOVÉHO AREÁLU. VYJÍŽDĚJÍ SEVERNÍ BRANOU U ZÁMKU (TRADIČNÍ CESTA)

SLEDUJTE MAPU ZDE

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

S JAKÝM AUTOMOBILEM, MOTOCYKLEM …ČI JINÝM DOPRAVNÍM PROSTŘEDKEM MŮŽU PŘIJET?

Jedinou podmínkou registrace na Veteranfestu je stáří dopravního prostředku, a to roku výroby 1989. A jak už bylo zvykem v předchozích ročnících – těšíme se nejen na auta, motorky, traktory… ale také na kola i jiné retro prostředky.

V JAKÝCH KATEGORIÍCH SE BUDOU VOZIDLA HODNOTIT?

Hodnotit se budou vozidla v následujících kategoriích:

  • auta do roku 1946 a starší
  • auta vyrobená v letech 1947 – 1971
  • auta vyrobená v letech 1972 – 1989
  • motocykly
  • traktory a ostatní stroje (historické autobusy)
  • sportovní vozy československé výroby

Porotu tvoří 10 odborných komisařů, kteří budou hodnotit zejména ELEGANCI (například i sladění posádky vozidla s veteránem), ORIGINALITU, RENOVACI A OJEDINĚLOST

MÁM SE REGISTROVAT PŘEDEM?

Registrace předem není třeba. Vše vyřešíme na místě při příjezdu do parku. Pokud chcete do Slavkova přijet vybaveni aktuálními informacemi, pak se zaregistrujte zde k odběru newsletteru.

PLATÍM JAKO VYSTAVOVATEL VSTUPNÉ NEBO REGISTRAČNÍ POPLATEK?

Kolem pokladny při severní bráně můžete projet bez placení vstupného. Vstup zdarma platí pro řidiče + 1 spolujezdce. Další členové posádky zaplatí regulérní vstupné při registraci vozu. Vstupenku leze koupit i online zde. Registrace vozidla (a dalších prostředků) je ZDARMA. Neplatí se ani přihláška do soutěže.

KAM SI MŮŽU ODPARKOVAT VLEK?

Vlek můžete odparkovat v areálu parku u zámecké zdi (tzv. severní strana v horní části parku směrem ke golfovému areálu).

24. červen 2023 - Městské slavnosti Hranice

Akci, která se uskuteční 24.6.2023, od 14.00 v Hranicích. Jedná se o každoroční městské slavnosti, kdy je pokaždé vybráno jiné historické období a téma. Pro rok 2023 bylo zvoleno téma a název slavností ,,Hranice bez hranic, aneb...Plnou parou, starou károu!,,. Jak z názvu vyplývá, pozornost bude věnována především všem krásným strojům s vůní historie a romantiky, plně funkční lokomobilou počínaje, přes repliku parního pivovaru a originální historickou povříslovačkou, která je poháněna stabilním dieslovým motorem Bulldock konče. Akce plná swingové a dixielandové muziky, dobré nálady a parádní atmosféry. Vás bych poprosil o účast Vašich strojů napříč rokem výroby, automobilů i motocyklů v krátkém slavnostním průvodu a pak o zaparkování a stafáž na náměstí, kde také celá akce probíhá. Samozřejmostí je finanční příspěvek a odměna za každý zúčastněný stroj. Začátek akce 14.00 průvod, cca 19.00 ukončení pro Váš klub.

24. červen 2023 - Veľká cena veteránov Pezinská baba 23

Veteran Car Club Pezinok usporiada 16. ročník jazdy pravidelnosti do vrchu. Přihlášky a informace: www.vccpezinok.sk

1. červenec 2023 - Sraz historických motocyklů NSU - Úsobí na Havlíčkobrodsku

Pozvánka na XI. ročník srazu historických motocyklů značky NSU. Sobota 1. 7. 2023 od 9:00 na zahradě zámku Úsobí na Havlíčkobrodsku. V 9:30 hod. je možné se zúčastnit závodu do vrchu pořádaného místním veteránklubem. Zhruba v 11:00 hod. vyrazíme společně na krátkou projížďku se zastávkou na oběd. Předpokládaný návrat zpět do Úsobí bude kolem 15:00 hod. Srdečně zvou Dvořáci.

1. červenec 2023 - pouť Morava 2023 Svatý Hostýn

Jubilejní X. pouť klubů a přátel historických vozidel. Pořádá Honest Veteran Car Club Rožnov pod Radhoštěm https://honestveteranroznov.cz/

29. červenec 2023 - Historické vozidlá Gbely - Adamovské jazerá

XVI. letné stretnutie historických vozidiel a motocyklov do roku 1975. Historické vozidlá Gbely, Adamovské jazerá, 29. 7. 2023 o 10:00 hodine. 6:30 - 9:00 Registrácia, 9:00 - 10:00 Výstava historických vozidiel, 10:00 Štart z Adamova, 11:00 Výstava pri Dome kultúry GBELY, 14:30 Vyhodnotenie (Adamovské jazerá). Info: 00421 34 6621 764, kultura@gbely.sk

4. srpen 2023 - Veteránem nejen Kroměřížskem

Událost pořádá Veterán klub Kroměříž z.s., Velké náměstí, 767 01 Kroměříž, Česká Republika, Tradiční veteránská akce v našem městě. Více informací budeme průběžně aktualizovat.

12. srpen 2023 - 15. ročník závodu Radegast-33 2023 "Veteráni do kopca"

Mezinárodní závod memoriál Jirky Šneidera Valašská Bystřice - Hlaváčky. Pořádá Honest Veteran Car Club Rožnov pod Radhoštěm https://honestveteranroznov.cz/

27. srpen 2023 - Veteranfest Holešov 2023 Zámek Holešov

Setkání veteránů a burza ND. Výstava a soutěž elegance historických vozidel, nově v kategorii Oldtime a Youngtimer. Pořádá Honest Veteran Car Club Rožnov pod Radhoštěm https://honestveteranroznov.cz/ ve spolupráci s MKS Holešov

30. září 2023 - Brno - Soběšice

Brno–Soběšice je vzpomínková jízda pro historické automobily a motocykly, které splňují zařazení do technické klasifikace FIVA A a B, specifikace 1 až 3 vyrobené do roku 1939 (také stroje konstrukcí pokračující i v dalších letech). Pro kategorii čtyřtaktní motocykly do roku 1965 si vyhrazujeme zvláště možnost výběru.

Akce se koná v krásném parku Centru Kociánka. Po registraci historické stroje vyrážejí na trénink. Slavnostní start za účasti významných osobností se koná v 11 hodin. Pak vozidla vyjíždějí v intervalech podle kategorií.

30. září 2023 - Československá rallye 2023

Ukončení sezóny českloslovenských veteránistů na Slovensku. Pořádá Honest Veteran Car Club Rožnov pod Radhoštěm https://honestveteranroznov.cz/

9. prosinec 2023 - Lysá Hora 1323 metrů

TOP koncovka klubu, nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a Těšínska. Pořádá Honest Veteran Car Club Rožnov pod Radhoštěm https://honestveteranroznov.cz/