Veteráni Moravským Slováckem

Veteráni Moravským Slováckem 2024

Letos pořádá Slovácký Veteran Car Club v Uherském Hradišti již 22. ročník soutěže Veteráni Moravským Slováckem, což je soutěž pro historická vozidla s rokem výroby do roku 1945. Soutěž se koná každé dva roky, tj. v roce 2024 se jedná o historii dlouhou 44 let!! Termín konání soutěže je 24. srpna 2024. Letos účastníci této tradiční soutěže oživí dění ve Skanzenu ve Strážnici. 

Tradičním místem zahájení soutěže bude Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti v 9:00 hodin, samotný start historických vozidel začne v 10:30 hod. Zpestřením bývá plnění úkolů dovednostních či znalostních. Rovněž bývají vyhodnocovány nejlepší posádky v různých kategoriích (nejvzdálenější nebo nejstarší účastník, nejkrásnější automobil a motocykl, nejstylovější oblečení apod.). Hlavním partnerem pro 22. ročník této prestižní soutěže je společnost AUTO UH Uherské Hradiště, jejíž  krásný areál poslouží jako cíl soutěže, kam soutěžní vozidla budou přijíždět po 15. hodině. 

Účastníci soutěže se musí předem registrovat. Podmínkou je dokonalý stroj (automobil, motocykl, užitkový vůz) s rokem výroby maximálně 1945. O zařazení do soutěže rozhoduje technická komise a přijatým účastníkům budou včas zaslány informace na registrační email. Startovné činí 1000 Kč na přihlášenou osobu a zahrnuje registrační poplatek, páteční večeři a sobotní oběd a večeři. 

Ubytování si každý z účastníků hradí sám a není v ceně startovného. Do přihlášky uveďte počet osob, u kterých požadujete ubytování. Slovácký Veteran Car klub Vám zařídí rezervaci ubytování pro příslušný počet osob. Ostatní náležitosti (ceny, termín nástupu i vyklizení pokoje, speciální požadavky na pokoj) si každý účastník vyřizuje sám na recepci Hotelu Fabrika Uherské Hradiště: paní Renata Churá, provozní restaurace a hotelu Fabrika Uherské Hradiště, mobil +420 771 288 933, tel. +420 577 700 690, email: chura@restauracefabrika.cz, www.hotelfabrika.cz


Prosíme, vyplňte pečlivě všechny potřebné údaje. Zajistíte si tím bezchybnou registraci. Vyplněním registračního formuláře souhlasíte s evidencí Vašich osobních údajů, která bude sloužit pouze pro potřeby soutěže. Rovněž se zavazujete, že budete respektovat a dodržovat pravidla soutěže a pokyny pořadatelů. Potvrzujete, že vyplněné údaje jsou úplné, správné a pravdivé. 

Registrační formulář je zde:Kompletní výsledková listina soutěže Veteráni Moravským Slováckem 2022 je ke stažení zde:


Malou ochutnávku atmosféry uplynulé soutěže veteráni Moravským Slováckem 2022 přinášíme v následující fotogalerii. Obsáhlejší fotogalerie je zde: https://www.vccuh.cz/l/veterani-moravskym-slovackem-2022/ .S vyjímkou sobotního odpoledního nepříznivého počasí byla akce nadmíru vydařená a těšíme se na XXII. ročník v roce 2024!


XXI. ročník soutěže Veteráni Moravským Slováckem 2022

Letos bude Slovácký Veteran Car Club v Uherském Hradišti pořádat již 21. ročník soutěže Veteráni Moravským Slováckem, což je soutěž pro historická vozidla s rokem výroby do roku 1945. Soutěž se koná každé dva roky, tj. v roce 2022 se jedná o historii dlouhou 42 let!! Termín konání soutěže je 20. srpna 2022. Letos účastníci této tradiční soutěže zavítají do zámecké zahrady zámku v Buchlovicích, oživí dění na náměstí v Kyjově a nahlédnou do místního muzea v Uherském Ostrohu. Zpestřením bývá plnění úkolů dovednostních či znalostních. Rovněž bývají vyhodnocovány nejlepší posádky v různých kategoriích (nejvzdálenější nebo nejstarší účastník, nejkrásnější automobil a motocykl, nejstylovější oblečení apod.).

Hlavními partnery jsou AUTO UH, Město Uherské Hradiště, Město Kyjov a KovoZOO.                                                Mediálními partnery jsou Televize TVS a Rádio JIH - Jižní Morava.

Mediální partneři


Aktuální infromace pro účastníky:

         - registrace do soutěže byla ukončena

         - doplňujeme číslo účtu určeného pro platbu startovného i pro zahraniční účastníky: číslo účtu: 2301834446/2010,                 IBAN: CZ21 2010 0000 0023 0183 4446, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

- doporučujeme ubytování v Hotelu Fabrika:  https://www.hotelfabrika.cz/, protože v areálu tohoto hotelu bude dojezd do cíle soutěže a také zde bude probíhat slavnostní zakončení soutěže a afterparty. Ubytování si rezervujte ve vlastní režii.

- zde je několik aktuálních informací (22.06.2022) z Hotelu Fabrika: potvrzuji, že ubytování je možné v termínu od 19.8. do 21.8.2022 a to na následujících pokojích : 18x dvoulůžkový pokoj, 9x třílůžkový pokoj, 3x čtyřlůžkový pokoj ( u 2 pokojů dá se ještě roztáhnout gauč pro 2 osoby tudíž by bylo lůžek 6), 1x pětilůžkový pokoj ( dá se ještě roztáhnout gauč pro 2 osoby tudíž by bylo lůžek 7), 4x apartmán (dá se ještě roztáhnout gauč pro 2 osoby tudíž by bylo lůžek 6). Nabídka jídla je: v pátek 19.8.2022 večeře a to ½ smaženého kuřecího řízku + ½ smaženého vepřového řízku s vařenými brambory zalité máslem a jeden nápoj k tomu. V sobotu na večeři filírovaná vepřová panenka s jemným pepřovým přelivem s našimi tolárky a zase 1 nápoj k tomu. Cena večeře plus 1 nápoj je 155 kč na osobu. V případě dotazů se nebojte na nás obrátit, Medková Klára, recepce, 577 700 691, 720 225 698, Za Olšávkou 340, 686 01 Uherské Hradiště, recepce@hotelfabrika.cz, www.hotelfabrika.cz


Propozice ke stažení zde:XX. ročník soutěže Veteráni Moravským Slováckem 2020

Veteráni Moravským Slováckem je soutěž historických vozidel s rokem výroby do roku 1945 s velkou tradicí. V roce 2020 uspořádal Slovácký Veteran Car Club v Uherském Hradišti jubilejní, již XX. ročník s periodicitou 2 roky, tzn. že historie této vysoce ceněné veteránské soutěže spadá až do roku 1980!

Veteráni Moravským Slováckem svou trasu plánují pokaždé jinak. V minulosti zavítali soutěžící do Buchlovic, Uherského Hradiště, Kyjova, Bzence a dalších zajímavých míst koutu Jižní Moravy. Zpestřením bývá plnění nenáročných úkolů ať dovednostních, znalostních či kreativních. Za nasbírané body bývají vyhodnoceny nejlepší posádky v různých kategoriích dle roku výroby vozidla a typu (motocykly, automobily).

Jubilejní XX. ročník se konal v sobotu 22. srpna 2020 se startem na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Po trase zámek Buchlovice - Bzenec, Zámecké vinařství - Strážnice - Blatnice pod sv. Antonínkem - Letecké muzeum Kunovice se  účastníci dostali až do cíle v areálu KOVOZOO Staré Město. Zde poběhlo ve večerních hodinách slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií.


Fotogalerie


Veteráni Moravským Slováckem 2010


Veteráni Moravským Slováckem 2008


Veteráni Moravským Slováckem 2006