Veteráni moravským Slováckem

XX. ročník soutěže Veteráni Moravským Slováckem 2020

Veteráni Moravským Slováckem je soutěž historických vozidel s rokem výroby do roku 1945 s velkou tradicí. V roce 2020 uspořádal Slovácký Veteran Car Club v Uherském Hradišti jubilejní, již XX. ročník s periodicitou 2 roky, tzn. že historie této vysoce ceněné veteránské soutěže spadá až do roku 1980!

Veteráni Moravským Slováckem svou trasu plánují pokaždé jinak. V minulosti zavítali soutěžící do Buchlovic, Uherského Hradiště, Kyjova, Bzence a dalších zajímavých míst koutu Jižní Moravy. Zpestřením bývá plnění nenáročných úkolů ať dovednostních, znalostních či kreativních. Za nasbírané body bývají vyhodnoceny nejlepší posádky v různých kategoriích dle roku výroby vozidla a typu (motocykly, automobily).

Jubilejní XX. ročník se konal v sobotu 22. srpna 2020 se startem na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Po trase zámek Buchlovice - Bzenec, Zámecké vinařství - Strážnice - Blatnice pod sv. Antonínkem - Letecké muzeum Kunovice se  účastníci dostali až do cíle v areálu KOVOZOO Staré Město. Zde poběhlo ve večerních hodinách slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií.


Veteráni Moravským Slováckem 2008


Veteráni Moravským Slováckem 2006